bursa evden eve nakliyat aracımın kaza sonrası kamyoncu dayıyla tanışmam

Bursa Evden Eve Nakiliyat

Nakliyat iyi pazarlar…  Biliyorsunuz ki kamyonumu devirmiştim. Aracımın kasasında paletli dağıtmalı yüküm vardı. Denizli de zımpır rampası denilen mevkide kazayı yapmıştım. Denizliye elli km uzaklıktaydı. Kamyonu içindeki malzemelerin bir an önce dağıtılması gerekiyordu.  Serdar arkadaşım kamyonun yanında kaldı bir minübüse atladım ve denizli merkezinde kamyon garajına malzemeleri aktarmak için bir ufak kamyona ihtiyacım vardı. Denizli bir kamyon garajında bir yazıhane gittim. Durumu mu anlattım. On dakika geçti geçmedi  yazıhaneden telefon geldi. Bir dayı kamyon sahibi yazıhaneye geldi. Ayağı  aksıyordu ve felç geçirmişti.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Ben ilk başta çocukluktan gelen doğuştan olan bir hastalık diye bir şey sormadım. Merak ediyordum. Aynı zamanda bu kamyonu nasıl kullanacağını merak ediyordum. Nakliye fiyatından anlaştık ve yazıhaneden çıktık. Kamyonun yanına geldik. Araca bindik. Araç özel tertibatlıydı ve sakatların kullanabilir düzenekler yerleştirilmişti kamyona ve otomobillerde görmüştüm ama hiç kamyonlarda görmemiştim. Dayı emekliymiş.  Ezgin bir insandı; hayatın zorluklarına dayanabilmişti. Altmış yaşlardaydı. Aracın kontağına bastı. Araç gıvgıv gıvgıv marş motoru dönüyor. Araç çalışmıyordu. Yeğenim in dedi;kupayı kaldıralım hava filtresinin oraya eter sıkalım dedi öyle de yaptık , kupayı indirdik, marşa bastık araç çalıştı.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Dayı da sinek sekizliydi. Yani parası yok bitikti. Aracına bakım yaptıramıyordu. Kamyon kullanması güzeldi. Eski şoför olduğu belliydi. Bursa evden eve nakliyat  aracımın yanına geldik serdar arkadaşım bizi bekliyordu. Aracı arka arkaya yanıştırdık ve ürünleri zahmetle kan ter içinde aktardık. Allahtan malzemeler hafif idi kırılcak şeyler değildi. Eşya falan olsaydı yüzde yüz kırılırdı birde eşyanın parasını öderdim. Çok şükür diyelim. Yükledik ve yola çıktık. Denizliye malları verdik ordan da antalya ya ordan alanyada işi bitirecektik.  Dayıyla sohbete başladık yol uzundu yaptığım kazayı anlattım. Haline şükür et dedi. Bak dedi benim haline yürüyemiyorum ama bu işi yapmak zorundayım dedi .  Dayı anlatmaya başladı ; Bak yeğenim dedi ben yirmi sene önce büyük kırk ayak kamyonum vardı.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Hale sebze çekiyordum. Gece ikiye kadar aracımı kullanmıştım. Uykum geldi  ve tesis de yer olmadığı için nakliyat aracımı tesisin dışarısında park ettim. Ve yatağımı hazırlıyordum. Büyük bir gürültü koptu ve daha sonrasını hatırlamadığını söyledi. Yatağını yaparken sol ayak sürücü mahalliginde kaldığından ayağı sıkışmış ve bayılmış onun için yeğenim dedi iki sene çalışmadım sağlımı ve çalışmadığım için icraların yapıldığını kirasını ödeyemediğini anlattı bu yaptığın kaza hiç bir şey dedi haline şükür et beş altı bin tl sağlığın yerinde kazanır ödersin tabiki bu hadise seni üzer bunu bende yaşadım  dedi. Dayı doğru söylüyordu. Yüce ilahi adalet şükür etmem için böyle hayat hikayelerini karşıma çıkarıyordu bu yaptığım kazadan ders almalıydım. Dayı anlattıkça ona mı üzüleyim kendi halime mi üzüleyim bilemedim. Ama şunu öğrendim ki  şükür etmeyelim. Allah böyle sıkıntılar bir daha vermesin…

Bursa Evden Eve Nakliyat
Located at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

One thought on “bursa evden eve nakliyat aracımın kaza sonrası kamyoncu dayıyla tanışmam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir