bursa evden eve nakliyat araçların zamanında bakım yapılması

Bursa Evden Eve Nakliyat

Selam arkadaşlar…Bu yazımda  size yük ve eşya taşıyan araçların periyodik bakımının önemini anlatacam. Bursa evden eve nakliyataraçlarının  zamanında yapılmayan bakımlar yüzünden çok yolda kalmışımdır. Bu yüzden bakımı yapılmayan araç yolda kalmaya mahkumdur. Olayı daha da detaylandırırsak; bir kamyonun yağ bakımı on beş kırk yağ kullanan araçlar dahil maksimun on bin km dir. Ama erken değişmek motorun pistonları ve motorun ömrü için çok iyi olmaktadır. Bence makul zaman sekiz bin kmdir.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Bu süre en ideal süre olmakla beraber bu süreyi geçen motorlarda yüzde yirmi ve yüzde otuz gibi motorun ömür süresi azalmaktadır. Aynı zamanda periyodik bakımda yağ filitresi ve mazot filitresi değişmek gerekir. Ben ise şöyle yapmaktayım. Her seferinde filitre değişmem onbes bin km filitre değiştiririm daha bereketli olur. Bazen sadece yağını değiştiririm. Bugun yaptığım gibi. Aynı zamanda karter tapasının iyi sıkılıp sıkılmadığını kendim kontrol ederim. Çünkü ustaya ne kadar güvenirsen güven son konrtol sen yapmalısın birde bende şu huy vardır.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Kamyonlar yüksek araçlardır; her tesis de dinlenirken dururken araçdan iner inmez motorun altına bakarım acaba yağ mazot kaçığı var mı dır diye . Çünkü kamyon motorları birer iş makinalarıdırlar , bu yüzden sürekli konrtol isterler. Düşünsenize su hortumunuz su kaçırıyor ve aracınız rampada hararet yaptı bu yüzden her zaman kontrol şarttır bu gibi araçlarda birde sürekli yanınızda yağ ve su bulundurmak esasdır. Aynı zamanda takım çantası içinde yıldız tornovida gibi aletler bulundurulursa araç yolda kaldığı zaman ihtiyaç duyarsanız. İşte bu gibi nedenlerle bakım önemlidir.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Aynı zaman da kışın hava lastiklerin kontrolü lastik havaları yüzyirmibeş olması gerekiyor. Kışıın ve yazın antifiriz kullanılması gerekir. Diyeceksiniz yazın gerek var. Bakın arkadaşlar ben yazın antifiriz kullanmadım çünkü araçımda tespt edemediğim bir su kaçağı var dı antifiriz koysamda kalmıyordu bende sürekli su koydum motor kanalları kireçlenme yaptı ve motorum rampada hararet yaptı tıkandığından devirdaim yapmadı motor bu yüzden antifiriz kullanılması yazın bile gereklidir. Ufacık hesablar çok pahalıya sebep verir.

Bursa Evden Eve Nakliyat
nakliyatLocated at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir