bursa evden eve nakliyat Kış lastikleri sorunu

Bursa evden eve nakliyat

iyi günler… Nakliyat işi günümüzde çok zor bir iştir. Taşıyan ve taşıttıran için bu geçerlidir. nakliyat işine girmeden bu kadar zor ve meşakatli olduğunu bilmiyordum. Çok zorluklar çektim. Hala çekiyorum. Bu günkü hikayemde kar lastiklerinin bu iş de ne kadar önemli olduğunu anlatacam. Malatya dan vana hafif bir yük aldım. Hafif yük dediğim yedi tondu. Bu yol güzergahını anlatayım size elazığ,bingöl,muş,bitlis,tatvan ve van dır. Ağır yoldur. O zamanlar fazla yol tecrübem yoktu. Gece gündüz yol gitmek isterim fakat kışın bu imkansız olur.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Bunu ilk kez bingöl ün karakoçandan sonra kuruca geçidi var o zaman anladım yolda kalarak. Sabah saat altıydı karakoçana kadar bir şey yoktu. Yol temizdi. Karakoçan dan sonra hem rampa çıkarsınız rakım bin sekizyüz metre gece kar yağmış buza dona çekmişti. Yolda tonajlı tırlar ve kamyonlar yolda kalmıştı. Ben bunları yaklaşık beşyüzmetre ileriden gördüm ve fark ettim. Bunun için aşağıdan bastırdım. Rampayı çıkmak için ne vites  küçülttüm nede vites büyüttüm. O kalan kamyon ve tırları geçtim. Fakat geçide bir km kala bende buza takıldım arkadan gelen araçlarda benim yüzünden yolda kaldı. Aracımda kar lastiği yoktu patinaj yapıyordu. Endişelendim ve korkuyordum. Daha kayıp sağ tarafım şaranpoldu. Lastikler kış lastiği degildi. Buzda dönüp duruyordu.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Frene bastıkça hava azaltıyordu. Bursa evden eve nakliyat olarak Tek çarem kalmıştı. Zincir takmak. Zincir takmak zordur. ve elleriniz havanın soğukluğundan ve zincirin yüzünden donar. Nefret ederim takıp sökmekten. Taktığım gibi rampayı bir kerede çıkı verdim. Çıktim ama iniş vardı. Buz devam ediyordu. Yollarda hiç çalışma yoktu. İnerken frene fazla yüklendim vites küçültüyüm dedim ama bir de ne olsun kaymaya başladı kamyon istop etti sağ tarafta su kanalı var dı kaydım kaydım sağ lastiğim kanalın başında durdu yolun tek şeridini kapadı. Karayollarını aradım geliyoruz dedi ve gelen olmadı. Kamyonumu ordan çıkarmalıydım. Hareket ettikçe kanala doğru kayıyordu. Havanın yumuşamasını bekledim. Lastiğin önüne battaniye serdim lastiğin kaymasını önlemek için bir hamleyle çıkardım kamyonumu taktığım zincir lastiklerimi patlattı aynı zamanda o halde bingöle kadar devam ettim ve lastiğimi yaptırdım.

Bursa Evden Eve Nakliyat
Bursa evden eve nakliyatLocated at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir