bursa evden eve nakliyat ta iş ve meslek hastalıkları

Bursa Evden Eve Nakliyat

Bursa evden eve nakliyat olarak herkese iyi yıllar temenisiyle sözlerime başlıyorum. Arkadaşlar nakliyat işinin getirdiği zorlukları ve yaşlanınca bu tür hastalıkların nasıl olduğunu anlatacam. ilk önce bu işin özünde hamallık olduğu için bel fıtığı olma riski çok sık rastlanılan meslek hastalığıdır. Aynı zamanda bu iş uğraşan elemanlar ağır kaldırıp indirdiği için bel rahatsızlığı olma riski vardır. Bu işle uğraşan bilirler ki yükü ayaklarının ve bacaklarına vermelisin eğer bu yükü ayaklarına vermezsen beline veririrsen beline hasar verir.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Bursa evden eve nakliyat elemanlarında ve şöforlerinde aynı zamanda da özellikle şoförler de oturmaktan dolayı ve hareketsizlikten kilo artışı gözükmektedir. Elemanlar da ise yaşlanınca denge kaybı yani dımas hastalağına yakalanma olasıllığı yüksektir. Aynı zamanda emekli olmuş ve meslek hastalığına yakalanmış insanların alzaymır hastalığına yakalanmış olasıllığı da yüksektir. Bu iş de aşırı terleme olduğu için özellikle soğuk havalar da yapılan taşımalar ani hava değişikliği sebebiyle gribal enfeksiyona sebebiyet vermektedir.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Yük taşımak aynı zaman da kamyona indirip bindirirken araç yüksekse denge kaybından dolayı araçtan düşmelere görülmektedir bu yüzden de çalışanlar bu tür risklerin içindedir. Meslek hastalıkların başka bir türü de fıtık olması dır elemanların ağır yapan işlerde bu tür hadiseler görülmektedir. Eşyaları indirip bindirirkende yük asansörü kullanılmazsa merdivenlerden çıkarırken indirirken elemanların ellerinin beyaz eşyalarına sıkışmasıda taşıma risklerindendir. Bi de aynı zamanda bu elemanların evden eve nakliyat meslek hastalığı kas hastalığı ve kas erimesi gibi hastalıklara yakalanma risklerinin olmasıdır.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Kas hastalığı  ve kas sıkışması sürekli ağır işlerde görülen bir meslek hastalığıdır. Bu tür hastalık da kas sıkışması da özellikle ani yapılan hareketlerde görülür ve iş meslek hastalıklarından biridir.  Aynı zamanda bir de yük asansörü kurarken yaşanılan riskler ve asansörden eşyanın düşmesi sonucu elemana ve çevreye zarar vermesi sonucu yaşanılan sorunlar da vardır. Bursa da şöyle bir hadise meydana gelmiş asansör kurarken operatör elektrik kablosunu çekmiş ve elekrtik şelalesinden doğan akımla arkadaşımız vefat etmiştir işte  bu tür hadiseler evden eve nakliyatta riskleri ortaya çıkarmıştır.

Bursa Evden Eve Nakliyat
nakliyatLocated at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir