bursa evden eve nakliyat ta kış lastiklerinin önemi

Bursa evden eve nakliyat

Merhaba arkadaşlar… Bu gunkü konumuzda bu işi yapan dostların kış lastiklerinde bingölde başıma gelen bir hadiseyi anlatacam. Evet kış lastiklerinin önemine değinecem. Kamyonlarda kış lastiği önemlidir. Normal lastikte önemlidir. Şoför esnafında şöyle bir intibaa söz konusudur. Patlamayan ve gümlemeyen lastik sürekli kullanılan lastiktir diye düşünürler bu konuda yanlış düşünürler. Çünkü bu araçlar sürekli yük taşıdığı için yıpranırlar ben kaplama lastiklere sıcak bakıyorum. Bu yüzden araçların kaplama lastikleri olsa dahi aracın altında çalışırlar. Bursa evden eve nakliyat şirketlerinde araç lastiklerinde de durum aynıdır. Yaz dan sonbahara geçiş de lastik pek aranmaz ama sonbahardan kışa geçiş de ani hava değişiminde lastikler sıcakdan soğuğa geçiş de çatlama yaparlar bu genellikle lastiğin çevresinde olur.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Bu yüzden kamyonlarda ön düz tip olur ve önler kesinlikle çeker tip olmaz düz tip olur. On teker kamyonu düşünün; önler düz tip arka çekerin tırnak desen olması esasdır. Arka dingiller ise düz tip tırnak desen olmasa da olur. Arka dingillere piç dingil dediğimiz için desen fark etmez. Benim başıma bu sene söyle bir hadise geldi. Sonbahar dı ani ısı değişimi olmuştu. Adana dan bingöle hafif yük götürecektim. Elazığa kadar rahat geldim. Hava soğuktu. Gece elazığda yattım. Sabah işçi arkadaşlarını aldım yoluma sabah itibariyle devam ettim. Karakoçana kadar rahat gittim. Gidene kadar sabah sekiz olmuştu.

Bursa Evden Eve Nakilyat

Elazığla Bingöl arasında kuruca geçidi vardır; bu yolu kullananlar bilirler, yükseklik ikibin metredir. Aşağıda kara koçanda yani yağmur yağarken orda kar yağmış ben anlamadım ve sürekli rampa çıktım, çıktığımda  yedi tır , dört on teker yolda kalmış zemin buzluydu, benim yaklaşık sekiz ton yüküm vardı, sürekli gaza basıp rampayı çıkmam gerekiyordu. Rampa uzun ağır bir rampaydı iki km çıktım çıkamadım bende yolda kaldım. İşte en sıkıntılı andaydım. Arka çeker lastiklerim düz tip ve eski lastiklerdi lastiklerim eskiydi; bir iki denemeden sonra patinaj yaptım ve çıkamadım zincir taktım güçlükle daha sonra yavaş yavaş çıktım rampayı burda eğer bırakın kar lastiğini dişli lastik olsaydı bu rampayı sorunsuz çıkabilirdim.

Bursa Evden Eve Nakliyat
Located at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir