bursa evden eve nakliyat ta kullanılan yakıtın önemi

Bursa Evden Eve Nakliyat

İyi akşamlar dostlar.Bursa Evden Eve Nakliyat Bugunkü yazımda piyasada çalışan araçların kullandığı yakıt yani motorin, mazot, on numara yağ sınırlardan gelen mazotlar ve biriktirilmiş mazotlar hakkında bilgi verecem. Bursa evden eve nakliyat araçlarında kullanılan yakıt motorindir. Ben de şu an motorin yani mazot kullanmaktayım. Yanlız piyasa da çoğu araçlar özellikle güneydoğu araçları mazotun dışında yakıtlar kullanmaktadırlar. Bu yüzden daha düşük fiyata maliyet avantajı sağlarken rekabet edinirliliği artmakta, diğer araç sahipleri ve nakliyeciler zorluk yaşamaktadırlar. Bu yüzden günümüzde on numara yağ satışı da ve kamyonlarda kullanımı çok sıktır.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Şöyle bir hesap yapalım; on numara yağın litresi üç tl diyelim mazot yani opet mazotu üç elli elli kuruş ekonomi sağlıyorsunuz bin litre de bu tutar beşyüz tl yi bulmaktadır.  İşte bu yüzden arada çok fark vardır. Peki motora getirdiği sıkıntılara da değinelim on numara yağ başlangıçta çok avantaj sağlasa da ilerki kullanımda motora zarar verir özellikle enjektörlere enjektörlerin kafalarının bozulmasına bu da zamanla piston kafasına işemeye yol açar. Yol da bu tür hadisenin yaşandığını düşünelim motoru elinize alırsınız. Çünkü yüksek basınçla çalışan bir makina ve iş makinası gibi düşünün bu sebepten aşırı aşınma da söz konusudur. Ama mazot kullanan bir kamyonda bu hadise olmaz. Aynı zamanda başka yakıtlar sınır bölgelerinde gelen ucuz mazotlar söz konusudur. Bu ucuz mazotlar da yanıcı özelliği fazla olmasına karşın piyasadan bir tl daha aşağıya alınmaktadır. Suriyeden sınır köylerine gelir bu mazotlar ordanda sınıra yakın illere dağılır.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Burdan da şoför esnafı bu tür mazotları alır kullanırlar. Bu tür mazotlar kaçak olmakla beraber alınması ve kamyonlarda yakılması suçtur. Aynı zamanda bu mazotlarda fatura olmadığından kullanan için fatura açığı söz konusu olmaktadır. Ben sadece on numara yağ bir iki kere kullandım onu da kullandığıma pişman oldum mazot filitremi tıkadı filitre değiştirdim aracımın çekişi düştü pislik yaptı kışın zaten kullanamazsınız soğuktan mazot gibi akışkan değildir. Bu yüzden kaliteli yakıt yolda kendisini belli eder. Onun için motorin kullanın…

Bursa Evden Eve Nakliyat
Located at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir