bursa evden eve nakliyat taki şoförlerin beslenme alışkanlıklarının değişmesi

Bursa Evden Eve Nakliyat

iyi günler arkadaşlar… Bursa Evden Eve Nakliyat  Bu gunkü yazımızda bu işi yapan şoförlerin beslenme alışkanlıklarına değinecem. Şoförlük zor bir meslektir. Stresli ve zamanı belirsiz meşaketli bir iştir. Bu yüzden bursa evden eve nakliyat şoförleri zor bir işin içindedir. Düzeni olmayan bir iş hayata getirdşği zorluklar ve etkisi tartışılmazdır. Beslenme bu zorlukların içindedir. Şoförler bu tipine bakın genellikle iri yarı göbekli insanlardır. Onsekiz saat direksiyon sallayan bir şoför hareketsizlikten sürekli kilo alır. Birde yediklerine dikkat edemezler; şoför esnafı genellikle ızgara şeyler yerler bunlarda kilo yapar.

Bursa Evden Eve Nakliyat

İnanırmısınız ben bu mesleğe doksan iki kg başladım şu an yüz on kg anlayın hareketsizlik ve yenilen şeylerin kg almış olmasıdır.  Bir de şöyle düşünelim sabah ilk saatlerinde yolda olan şoför ya çorba yada sabah kahvaltısı yapmak için peynir zeytin gibi şeyler yiyerek açlığını giderir yol giden şoför öğle saatlerinde yükünü vermek ve yetiştirmek için ya öğleyi geciktirerek ya da bilinçli olarak öğünü ikiye düşürür; bu şekilde şoför arkadaşımız sadece iki öğüne düşerek birden yemek yer ve kilo artışına uğrar.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Bu yüzden beslenme alışkanlıklarının değişmesine de yol açar. şoförlerinde de durum böyledir. Özellilkle doğuya giden şoför arkadaşlar ızgaradan başka dürümden başka bir şey bulamazlar.  Yani sulu yemek hemen hemen yok gibidir. Ben en çok tırcıların tırın altında kendi yapmış oldukları mutfaklarına hayranım. Bir gün ankara sebze haline marul yükü götürdüm. Orda hataylı bir tırcıyla tanıştım.  Oda greyfurt getirmişti ikimizde o gun boşaltamadık araçlarımızı bizde orda arkadaşlık kurduk.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Akşam yemeği ne yiyelim dediğimde benim mutfağım var dedi açtı gösterdi aynı zaman da dolabın yanında da buzdolabı vardı şaşırdım , gittik alışveriş yaptık mutfağını açtı içinde tüpü bardak çanak  ve içinde herşey vardı. Tırcılar iyi yemek yapar derlerdi inanmazdım.  Bir güzel et yemeği yaptı; sulu domates soslu afiyetle yedik. Fazla kalan etini de buzdolabına sakladı. Daha sonra güzel bir çay demledi adam daha ne yapsın yedik içtik unutmam o yemeği ve tırcı arkadaşın misafir perverliğini…

Bursa Evden Eve Nakliyat
nakliyatLocated at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir