bursa evden eve nakliyat buzda yaşadığım tehlike

Bursa evden eve nakliyat  

nakliyat aracımla ve işiyle ilgili hikaye ve seruvenler bende bitmez.  Bu aylarda bende bir hadise oldu. Adanadan yaklaşık 8- 10 ton olmak üzere bir malzemeyi bingöl merkeze götürmek üzere hareket ettim. Malum adana nın iklimi sıcaktır. ve ona göre aracımı dizayn eder yola çıkarım. Malatya yola geldiğimde sürgü dağına geldiğimde yol da buzlanma vardı ve hafif kar atıyordu. Hava çok soğuktu. Bursa evden eve nakliyat aracımın lastikleri kışa hazırlıksızdı. Ama ben bu nakliyeyi yapmak zorundaydım.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Doğal olarak gece yol giderim sabahta yüklemiş olduğum ürünleri teslim etmek icab eder. Bu bahsettiğim sürgü dağını çok zor şartlar altında geçtim. Çıkarken zorluk çekmedim iniş de zorluk çektim. aracım  doksan yedi model eski olduğundan inişler her zaman zor olur fren çok tutar kamyonun lastikleri yola tam yapışmaz. Çok sıkıntılar çektim bu kamyonumla ama mecburum durumum bu kamyona el veriyor. Neyse konuyu fazla dağıtmayalım. Malatya sürgü dağını kaya kaya indim diyebilirim. Malatya ya geldiğimde hava sert değildi; hava açıktı ve pembemsi bir hali vardı. Hava sıcaklığı eksi beş derece de idi. Yavaş gidiyordum çünkü gizli buz yaparsa kayar fren hiç bir zaman tutmaz. Bu bakımdan yavaş gitmek zorunda kalırsınız.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Malatya elazığ arası yüz km dir. İlk elli km az rampadır. Kalan elli km tam rampadır. Kamyonlar yüzde üç fazla yakar yolu ağırdır. Elazığa geldiğimde hava eksi ona geldi ve daha da sogudu. Uykum gelmişti elazığa otuz km kala tesislerde aracımı çektim vebostamı açtım. Kabini ıstmaya başladım. Acayip fırtına vardı ve soğuktu. Bu havalarda şoförler bilirler imdat freni çekilmez bende alışkanlıktan çekik bıraktım.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Sabah yedi de kalktım eli yüzümü yıkadım. Kahvaltımı yaptım. Arabayı çalıştırdıktan sonra imdat frenlerini indireyim dedi ama soğuktan donmuş olduğu için inmedi yine yolda kaldım yani bir ileri geri yapayım dedim bırakmadı eski bir kamyoncu yanıma geldi; çekiç ver dedi frenin kafasına çekiç attı. Açtı endişem gitti yola çıktım.

Bursa Evden Eve Nakliyat
Located at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir