bursa evden eve nakliyatta meterolojik uyarıların önemi

Bursa Evden Eve Nakliyat

iyi akşamlar arkadaşlar… Naklilyat bu gün size hava durumu veya meterolojik uyarıların yol da faydalarını size anlatacam. ve şoförleri bu sektörde hava durumuyla iç içe yaşamak zorundadırlar. Sadece kar yağışı bizi etkilememektedir. Meterolojik uyarılar hepsini kapsamaktadır. Bu yüzden bütün şoförler  bu uyarılara uymak zorundadırlar. İnanırmısınız bir gün orduya eşya bırakmıştım. Kamyonumda iki eşya vardı birisi orduya diğeri akkuşa gidecekti. Kış ayıydı ve orduda yağmur vardı. Orduya eşyayı bıraktım , oranın elemanları ordu akkuş yolunda petrol ofisi var dedi hava durumunu ondan al ona göre git dedi ben inanmadım , o yolu kullananlar bilirler hep rampadır çıktıkçada hava soğuduğundan karla karışık yağmur yağıyordu ve ben yoluma devam ediyordum, elamanların söylemiş olduğu petrol ofisini de geçmiştim ve sormadım kimseye yoluma devam etmiştim.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Bursa evden eve nakliyat
Aracım bir anda tünele girdi tünele girmeden yağmur yağıyordu tüneli çıktıktan sonra bir andan karlı zemin ve kar yağışının içine girdim. Yol çok ağırdı ve rampaydı. Vitesi bir anda küçültsem aracım yolda kalacaktı , patinaj yapacak ve çok uğraşacaktım , bu yüzden çok dikkatli olmalıydım. Yola bata çıka riske gire çıka hava yumuşadı ve eşyayı teslim ettim. Daha sonra yoluma devam ettim reşadiye düzlüktü ve iniştir, bu sebeple orda yağmur yağıyordu yani şunu demek istiyorum.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Eğer petrol ofisine sorsaydım, gelen araçlardan orda yatıp riske girmeyecektim; bu sebeple sormadığıma pişman oldum.Bu yüzden hava durumundan alınan meterolojik uyarılar bile kifayetsiz kalıyor. Sadece kar ve yağmur şoförleri etkilemediği gibi  buz , sis ,gizli buz , toz bulutu , sel gibi meterolojik uyarıları da dikkate almak zorundayız. Gizli buz hakkında biraz bilgi vereyim daha çok iç bölgelerde görülür. Güneş battığında veya güneşin görmeyen kısmı yol için saat 18 den sonra sabah güneş doğana kadar yol kırçıllı olur ve yol parlar bu işte gizli buzdur. Şoförlerin böyle yolda fren yapmaması mümkünse sehayat yapmaması gerekir. Ben böyle yolda risk almam çeker yatarım. Çünkü milletin işi bitmez. Önce can ve mal güvenliği işler yetişir panik yok.

Bursa evden eve nakliyatLocated at
Çinkolu Kahve Sk. ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir