bursa evden eve nakliyatta müşteri memnuniyetinin önemi

Bursa Evden Eve Nakliyat

Merhaba arkadaşlar… Bu yazımızda memnun müşteri anlayışıyla çalışan bir işletmenin ne kadar rahat ve kolay bir çalışma elde ettiğini anlatacam. Bursa evden eve nakliyat müşterileri anlaşılması hem zor hem kolay insanlardır. Burda önemli olan profesyonel hizmetin nasıl alınacağı ve nasıl verileceğidir. Profesyonel hizmetin başlangıcı empati yaparak müşteriyi memnun etmektir. Ben böyle bir anlayışıyla çalışırım ve hizmet vermeye gayret ederim. Daha önceki yazılarımda da bu işin zor olduğunu ama işini bilen ve işin kurallarını sırayla yaparak ne kadar kolay hale geleceğini defalarca anlattım. araçları ve elemanları işi profesyonelce yaparak müşterilerini memnun ederler. Bir de şöyle empati kelimesini biraz üzerinde duralım; empati başkasının istemediği bir şeyi kendine yapmamak diye tanımlayabilirim, empatiyi bilen bir usta başı ve ekipi müşterilerini memnun eder. Bu bakımdan sadece işi yapmak işin sonunda yapılan hatayı da cesaretle müşteriye söylemek de bir memnun müşteri anlayışıyla çalıştığını o firmanın göstermektedir. Bence kurumsallık ve müşteri memnuniyeti doğru orantılıdır. Fakat kurumsal olmayan firmalarda memnun müşteri anlayışıyla çalışan bir sürü nakliyat firması vardır.

Bursa evden eve nakliyat

Nakliyat yaparken ister ev eşyası ister kuru yük olsun memnuniyet demek verdiğin tahhüdleri yerine getirmek işlemidir. Taahüd derken  yerinde vaktinde değişen koşularda müşteriye eşyasını teslim etmektir. Nakliye, nakliyat, evden eve nakliyat işleri zor stresli bir iştir. Bu işi zor koşullardan kolay hale getirmek gerek kaptanların yani şoförlerin gerekse eşyayı taşıyan ekiplerin işidir. Bursa evden eve nakliyat donanımlı olması da müşteri memnuniyetini tetikler. Ekip te yapılan bir hata bir yanlış bütün firmayı etkileyeceği gibi firma çalışanlarının müşteriye daha sonra yapılan işlemleri hatayı telafi edecektir.

Bursa Evden Eve Nakliyat

Başıma şöyle bir hadise geldi çok sevdiğim ve dost olduğum bir müşterim başka bir müşteriye benim yaptığım işimi tavsiye etti bende evine giderek eşyalarını ekspertiz yaptım ; daha sonra fiyatta anlaştık ve ufak bir kapora aldım. Daha sonra taşıma yapacağım gün geldiğinde başka bir firma kapıda taşıma yapmak için bekliyordu. Müşteriye sorduğumda telefonla mazeret gösterdi bende hiçbir şey demeden ayrıldım. Böyle bir insanın müşteri memnuniyetinden bekler ki?

Bursa Evden Eve Nakliyat
Bursa evden eve nakliyatLocated at
Çinkolu Kahve Sk. No:40 Maksem ,Osmangazi,Bursa.
Phone: (0224) 452 0999http://www.bursaevdenevenakliyatim.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir